Mentoring Walk

Wolontariat w Centrum Integracji Społecznej Darzybór

Poznań Mentoring Walk to nie tylko spacer. Dzięki inicjatywie udało się połączyć ludzi o wielkim sercu i kontynuować wspieranie społeczności również poprzez różnorodne akcje wolontaryjne.

W trakcie ostatniego Poznań Mentoring Walk w ramach akcji Spacerujesz Pomagasz, parom mentor mentee zostało postawione wyzwanie zdobycia 100 tyś. kroków w trakcie spaceru!

Cel został przekroczony ponad trzykrotnie!

Wolontariat Poznań Mentoring Walk zobowiązał się przeprowadzić kolejną akcję charytatywną, tym razem beneficjentami zostali podopieczni Centrum Integracji Społecznej „Darzybór”.

W minionym tygodniu, 17 uczestników, zmagających się z różnymi powodami wykluczenia społecznego, wzięło udział w warsztatach, gdzie poruszono następujące tematy:

  • motywacja
  • budowanie pewności siebie w oparciu o mocne strony,
  • tworzenie dokumentów aplikacyjnych,
  • przygotowanie do rozmowy o pracę

Izabela Wołyniec-SobczakWarsztaty przeprowadziła Mentorka Poznań Mentoring Walk, autorka książki „Zawodowa odnowa. Przygotuj się i zdobądź pracę Twoich marzeń”, Izabela Wołyniec Sobaczak.

Uczestnicy spotkania dostali ogromną porcję wiedzy, ale też inspiracji, a relacje zacieśniły się na tyle, że całość zaowocowała świetną atmosferą pracy i wymianą, również trudnych, doświadczeń. To zasługa przede wszystkim ogromnej empatii i profesjonalizmu Izabeli

Iza w imieniu społeczności Poznań Mentoring Walk ogromnie dziękujemy za Twoje zaangażowanie i przeprowadzenie zajęć!

Całość akcji Spacerujesz Pomagasz koordynuje dla PMW Julita Baumgart – również dla Ciebie wielkie podziękowania za uważność na potrzeby społeczne i ponowną koordynację akcji!