Mentoring Walk

Wolontariat Biznesowy 2019

Na tej stronie możecie odnaleźć organizacje i osoby, które zdecydowały się dołączyć do naszego wydarzenia, i zaoferowały swoją pomoc.

Firmy/Companies (kolejność alfabetyczna):

Allegro to jedna z największych firm handlowych w Polsce i w Europie oparta na nowoczesnych technologiach. Od niemal 20 lat ułatwiamy zakupy w sieci, oferując najlepsze ceny, wygodę i pełne bezpieczeństwo transakcji. Skala naszego działania to nie tylko imponujące statystyki sprzedaży, ale również wyzwania technologiczne i biznesowe. To sprawia, że Allegro jest unikalnym miejscem, które tworzy obecnie prawie 1800 pracowników. Codziennie przy jednym ekspresie do kawy spotykają się tu eksperci od e-handlu, marketingu i inżynierowie wszystkich specjalizacji, od krzemu, aż po interfejs użytkownika. Dzięki temu każdego dnia zmieniamy życie milionów osób kupujących online i mamy ciągły apetyt na więcej.

Co otrzymamy z połączenia słów ‘cognition’ i ‘fidelity’? Cognifide – czyli ponad 400-osobowy zespół ludzi z pasją, tworzących zaawansowane technologicznie platformy webowe, oparte o systemy zarządzania treścią (CMS). W Cognifide innowacyjne pomysły przekuwamy w aplikacje dla takich klientów, jak Ford, Lincoln, Shell, Unilever, Telegraph oraz w autorskie produkty: Zen Garden, AET, czy Knot.x (i wiele innych, które można znaleźć na Githubie).  Nasze motto to „Feel good @Cognifide!” – przy realizacji wszystkich zawodowych pasji dbamy o dobre samopoczucie i wellbeing, korzystając z wielu benefitów. Stawiamy na mentoring, dzielenie się wiedzą i dobrą atmosferę oraz współpracę z lokalnymi partnerami. Zajrzyj na cognifide.com i poczuj to!

 

DFDS operates the widest and most reliable integrated shipping and logistics network in Europe. In 2013, DFDS Polska was established in Poznan as the group’s finance and accounting shared service centre. DFDS Polska now employs over 200 staff and covers Accounts Receivable, Accounts Payable and General Ledger functions for DFDS group companies in 20 European countries as well as specialist areas in Indirect Taxation, Cash Management, Master Data, IT and Continuous Improvement. In 2017, DFDS Polska was named the winner of the ABSL Business Leader in Business Excellence Diamond Award.

 

GFT Technologies is a global technology partner for future digital issues – covering everything from discovering innovation to developing and implementing sustainable business models. We are the provider of IT solutions to the banking community and we work for top world’s brands. Specifically defining answers to the current constant of regulatory change – whilst innovating to meet the demands of the digital revolution. GFT Technologies employs more than 4700 people in 11 countries, including 3 Polish offices located in Lodz, Poznan and Warsaw. We offer challenging work in complex IT projects using solid experience and best practices to deliver high quality software for experienced and skilled programmers (Java, Scala, JavaScript., .Net), QA engineers, UX specialists and project managers.

GSK było jednym z pierwszych inicjatorów Poznań Mentoring Walk w 2017 i podzieliło się inicjatywą z pozostałymi organizacjami w regione, pozostając Mecenasem wydarzenia.

GSK jest globalną firmą z sektora ochrony zdrowia ukierunkowaną na postęp wiedzy naukowej. Prowadzi badania i rozwój szerokiej gamy innowacyjnych produktów na trzech podstawowych obszarach: produktów farmaceutycznych (Pharmaceuticals), szczepionek (Vaccines) i produktów ochrony zdrowia (Consumer Healthcare). W 1998 GSK kupiło fabrykę w Poznaniu i od tego czasu stało się jednym z największych inwestorów zagranicznych w polskim przemyśle farmaceutycznym. W 2005 roku powstało również w Poznaniu Centrum Usług Biznesowych GSK IT, które dzisiaj zatrudnia prawie 700 specjalistów i konsultantów dostarczających globalne serwisy wszystkich pionom i organizacjom GSK. Przyszłe plany związane z GSK IT Poznań obejmują ciągłe doskonalenie istniejących procesów, a także przekształcenia i wprowadzanie nowych usług.

 

Grupa MAN Truck & Bus z siedzibą w Monachium jest największym przedsiębiorstwem Grupy MAN i jednym z wiodących międzynarodowych dostawców pojazdów użytkowych i rozwiązań transportowyc. MAN Accounting Center Sp. z o. o., jako SSC dla spółek Grupy MAN, świadczy usługi z zakresu:
księgowości i finansów na terenie Polski, Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii, Turcji, Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Rosji, Czech, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Węgier, Danii, Norwegii i Francji; zamówień i zakupów na potrzeby polskich spółek produkcyjnych i centrali w Monachium; naliczania wynagrodzeń dla polskich spółek MAN. Spółka zatrudnia około 300 pracowników. Organizacja kieruje się jasno określonymi wartościami, spośród których najważniejsze to: szacunek, integralność, praca zespołowa, orientacja na klienta oraz determinacja.Centrum zostało nagrodzone tytułami: Best SSC 2011, TOP Employers 2012 i ponownie TOP Employers 2013, a także dwukrotnie znalazło się na liście TOP 100 Employers. W grudniu 2015 otrzymało nagrodę Excellence in Continuous Improvement od organizacji SSON, zrzeszającej firmy z branży SSC/BPO na całym świecie.

 

Na blogu „Na Kawie” znajdziecie interesujące wywiady, których przewodnim motywem jest chęć podyskutowania nad mantrą przedsiębiorczości. Autorka bloga wydała też książkę „Twarze polskiego biznesu. Rozmowy Na Kawie”, w której zamieściła 10 humanistycznych wywiadów z czołowymi twórcami polskiego biznesu. Jest również autorką wywiadów publikowanych w m.in gazeta.pl, onet.pl, newsweek.pl.

 

Polimery ze swoimi nieograniczonymi możliwościami to przyszłość  – takim przekonaniem kieruje się REHAU od 1948 roku. Dzięki rozwiązaniom bazującym na tworzywach sztucznych, REHAU ulepsza rzeczy codziennego użytku i tworzy nowe, innowacyjne systemy i produkty. Wszędzie – na lądzie, na wodzie czy w powietrzu, a nawet w przestrzeni kosmicznej – można zetknąć się z tym, co tworzymy z polimerów.

 

REHAU Business Services is a fast-growing business center with finance and marketing services in charge of EMEA operations for the REHAU Group. The finance department employs accountants organised into PtP and OtC sections. The areas of interest of our marketing department include online editing, translation projects coordination and graphic design. One of the critical pillars of REHAU Business Services is the focus on working conditions. We are aware that every successful company is highly dependent on the initiative and a sense of responsibility of its employees. We promote their personal development and work-life balance.

 

ROCKWOOL Global Business Service Center (RGBS) jest centrum kompetencyjnym w grupie ROCKWOOL i zajmuje się świadczeniem usług z zakresu księgowości, finansów i IT. Jesteśmy skandynawską firmą opierającą się na podstawowych wartościach takich jak uczciwość, odpowiedzialność, efektywność, pasja i przedsiębiorczość. W ROCKWOOL Global Business Services (RGBS) jesteśmy zespołem kompetentnych, otwartych i pełnych entuzjazmu pracowników. Naszym atutem jest to, że wspieramy grupę ROCKWOOL w kompleksowy sposób i każdy znajdzie tu coś dla siebie, począwszy od pakietu procesów księgowych, tj. dział zobowiązań, należności i windykacji, dział danych podstawowych, płatności, księgi głównej aż po kontroling oraz procesy IT. Nasza praca to nie tylko liczby, ale także, albo przede wszystkim kontakt z klientami z całego świata, usprawnianie procesów, rozwiązywanie problemów, udział w projektach, ciągła praca zespołowa, a także zabawa 🙂

 

Wspieram organizacje, HR, biznes, zespoły oraz ludzi indywidualnie w osiąganiu celów poprzez działania skierowane na podnoszenie efektywności pracy, jakości komunikacji i współpracy. Wierzę w siłę różnorodności oraz potencjał tkwiący w ludziach. Realizuję warsztaty rozwojowe dla zespołów, coachingi indywidualne oraz grupowe metodą Action Learning, audyty managerskie. Wspieram swoje działania sprawdzonymi na polskim rynku narzędziami i metodami pracy.