Mentoring Walk

Warsztat Edyty Paul dla Uczestników IV Edycji PMW

Wolimy pochwały…

Feedback jest podstawą rozwoju, ale prawie każdy z nas ma problem z przyjmowaniem informacji zwrotnych. Prosimy o feedback… ale często oczekujemy nagrody. Bronimy się, słysząc negatywny feedback. Boimy się krytycznych opinii i ocen. Nie chcemy, żeby ktoś zranił nasze uczucia. Czujemy obawę, że ktoś wpadnie na lepszy pomysł, a przecież ten jest nasz, ukochany. Zakładamy, ze nasza wizja jest lepsza. Wierzymy w to, że wszyscy błądzą, tylko nie ja. Myślimy też, że skoro ludzie nie mówią nam o nas nic, to znaczy, że nie mają nam niczego do powiedzenia wyłącznie dlatego, że z nami, naszymi pomysłami i działaniem jest wszystko w porządku.

Słyszysz coś negatywnego o sobie, swoim działaniu, projekcie? Albo , co gorsza, nie słyszysz wcale? Zatrzymaj się. Uspokój. Zrób pauzę. I naucz się korzystać z negatywnych informacji zwrotnych i prosić o nie. W każdym feedbacku, nawet takim, który w 90 % jest trudną do przyjęcia oceną, jest coś, co może pomóc ci się rozwinąć. Szukaj swoich 10 %. Skupiaj się i szukaj wartości w negatywnej ocenie, nawet wtedy, gdy wydaje ci się, że feedback jest „zły”.

Zapraszamy mentorów i mentee na krótki warszat o tym, jak wyciągnąć wartość z feedbacku, który wydaje nam się niesprawiedliwy. Prowadzić będzie ponownie niezastąpiona Edyta Paul.