Mentoring Walk

Spacerujesz? Pomagasz! 100 000 kroków – osiągnięte!

Kiedy w niedzielę 15 kwietnia ogłosiliśmy, że w momencie przekroczenia 100 000 kroków, Poznań Mentoring Walk zorganizuje akcję charytatywną dla Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Chybach, uczestnicy nie ukrywali podekscytowania.

Pogoda dopisywała od samego rana i zachęcała do długich spacerów. Gdy tylko wybiła 11:45, zgodnie z agendą, wyruszyliśmy na spacery po Starym Rynku. Mentoringowe pary docierały w najbardziej urokliwe miejsca Poznania – na Cytadelę czy w okolice Ostrowa Tumskiego i Katedry Poznańskiej. Jednocześnie liczba kroków na naszym liczniku rosła w zawrotnym tempie!

Wiesia Ruta i Joanna Grzegorzewska
Ta para przeszła podczas spaceru najwięcej kilometrów! Wiesia Ruta i Joanna Grzegorzewska

Dla uczestników Poznań Mentoring Walk te 100 000 okazały się niczym – zwiększyliśmy wynik 5-krotnie, a ostatecznie na naszym spacerowym liczniku zobaczyliśmy 535 000 kroków.

 

Julita Baumgart
Julita Baumgart

Cztery pary, które pokonały najdłuższe trasy otrzymały książki przekazane przez wydawnictwo One Press.

Poznań Mentoring Walk chce wspierać rozwój kapitału ludzkiego nie tylko w trakcie wydarzenia. Chcemy pomagać nie tylko sobie nawzajem w parach mentoringowych, ale także całemu regionowi. Ta idea rozwoju kapitału ludzkiego w regionie obudziła chęć wzmocnienia kompetencji tym, dla których dostęp do wiedzy jest na co dzień utrudniony. W odpowiedzi na potrzeby podopiecznych Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Chybach zostanie przygotowany dla nich specjalny warsztat kompetencyjny. Chcemy skoncentrować się na realnych potrzebach, z którymi mierzą się podopieczni. Bardzo ważne jest dla nas, by pomóc im wzmocnić kompetencje społeczne i ułatwić im dostęp do wiedzy.