Mentoring Walk

Samochód? Zostaw go w domu!

Samochód? Zostaw go w domu!

Do Poznań Mentoring Walk jeszcze trzy dni i to  dobra pora, aby zastanowić się jakim środkiem transportu chcecie do nas dotrzeć 15 czerwca!

Jak dotrzeć do Urzędu Miasta? Rower 4G, hulajnoga elektryczna lub pieszo

Kolejna edycja Poznań Mentoring Walk odbędzie się, tak jak poprzednie dwie, w murach Urzędu Miasta przy placu Kolegiackim. Jeśli zastanawiecie się jak najlepiej do nas dotrzeć, podpowiadamy: najlepiej pieszo lub rowerem! Na dziedzincu Urzędu Miasta są stojaki na rowery, ponadto całe Stare Miasto, w tym plac Kolegiacki, obejmuje strefa 4G, czyli możecie zostawić tam, bez dodatkowych opłat, rowery 4G wypożyczone w ramach Poznańskiego Roweru Miejskiego. Dobrym rozwiązaniem może być też skorzystanie z hulajnogi elektrycznej, a jeśli dojeżdżacie z dalszych części miasta – komunikacji miejskiej.

Po co ta zmiana?

Poznań Mentoring Walk to inicjatywa, która odmieniła życie wiele osób – zarówno Mentee, Mentorów, ale także tych, którym pomagaliśmy dzięki wolontariatowi kompetencyjnemu w ramach akcji Spacerujesz-Pomagasz!

Zanim zaprosimy Was właśnie do tej akcji charytatywnej, chcielibyśmy poprosić o pozostawienie samochodu w domu i zatroszczenie się także o nasze środowisko. Wybierz rower, elektryczną hulajnogę lub inny – bardziej ekologiczny środek transportu. W ten sposób świadomie przyczyniacie się do poprawy jakości powietrza, którym oddychamy i promujecie zdrowy stylu życia. Działając wspólnie jesteśmy w stanie wprowadzać niewielkie zmiany o wielkim znaczeniu! Pamiętajcie, że nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku, jak mawiał Lao Tzu. 😊