Mentoring Walk

Poznań Mentoring Walk 2019 IV edycja za nami!

W sobotę, 15 czerwca 2019 roku, 31 par mentoringowych wzięło udział w spacerze po ulicach Poznania. Dzięki naszej inicjatywie po raz kolejny pomogliśmy budować kapitał ludzki w regionie i wsparliśmy różnorodność w biznesie, dając równe szanse zarówno kobietom, jak i mężczyznom w dostępie do wymiany wiedzy oraz doświadczeń i budowania sieci networkingowej.

Każdy z nas ma tyle samo czasu każdego dnia

Tak jak w poprzednich edycjach, w sobotę spotkaliśmy się w Urzędzie Miasta Poznania. Po oficjalnym rozpoczęciu, Karolina Adamska-Woźniak, prezeska Fundacji Mam Marzenie, opowiedziała nam o swojej perspektywie postrzegania czasu i zarzadzania nim. Nauczyła się tego pracując z nieuleczalnie chorymi dziećmi. Motywująca historia Karoliny poruszyła wielu z nas i zmusiła do refleksji na temat tego, w jaki sposób pożytkujemy dane nam 24 godziny każdego dnia. Później, Edyta Paul, przeprowadziła warsztaty z udzielnia feedbacku. Podzieliła się z uczestnikami wiedzą na temat tego, dlaczego nie zawsze przyjmujemy informacje zwrotną, którą ktoś nam udziela oraz jak zachęcić innych, do tego by dzieli się z nami swoja opinią na temat naszej pracy.

 

Spacerujesz-Pomagasz i akcja-niespodzianka!

Nieodłączną częścią Poznań Mentoring Walk jest organizowanie wydarzeń wspierających lokalną społeczność. Po raz trzeci odbyła się akcja Spacerujesz-Pomagasz, której celem jest zachęcenie uczestników wydarzenia do przejścia określonej liczby kroków. Osiągnięty wynik to gwarancja wykonania warsztatu kompetecyjnego w jednym z poznańskich ośrodków wspierajacych osoby zmagające się z trudną sytuacją życiową. Tym razem organizatorzy dali uczestnikom wyzwanie w postaci osiągnięcia 300 000 kroków, ale pary mentoringowe zdecydowanie przekroczyły tę liczbę, pokonując w sumie ponad 479 000 kroków.

Drugą akcją, która została zapoczątkowana przez jedną z Mentorek Poznan Mentoring Walk Annę Panasiuk – Dzielską, było przekazanie jedzenia pozostałego po wydarzeniu, do jadłodajni Cartias s. Elżbietanek w Poznaniu. W ten sposób udało nam się pomóc w przygotowaniu posiłku dla najbiedniejszych mieszkańców Poznania.

Czy takie wydarzenia jak Poznań Mentoring Walk powinny mieć płeć?

W IV edycji towarzyszył nam inicjator Mentoring Walk w Poznaniu Sebastian Drzewiecki. Sebastian prowadzi projekt Nowoczesny Lider , w ramach projektu w trakcie wydarzenia zapytał kilkoro mentorów, zaangażowanych w to wydarzenie od kilku edycji, czy według nich takie spotkania jak PMW powinny mieć płeć?

Zapraszamy do podcastu, nas zaskoczyły tak różnorodne opinie.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nowoczesny Lider | Podcast (@nowoczesnylider) on

Bez Was to wydarzenie by się odbyło!

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w wolontariat biznesowy: Allegro, Cognifide, GFT, GSK, MAN, Rehau, Rockwool, Miasto Poznań, NaKawie, Talent Diversity , Globe Group, DFDS.

Dziękujemy również Wolontariuszom, którzy pomogli przygotować IV edycję Poznań Mentoring Walk: Alicja Kędziora, Karolina Kędziora, Marcelina Mrugalska, Julita Baumgart, Małgorzata Żurek.

Niezmiennie za inspirację i bycie dobrym duchem wydarzenia dziękujemy Vital Voices Poland

Do zobaczenia następnym razem!