Mentoring Walk
Spacerujesz, pomagasz

Power speech: Jak często mówisz ‚nie mam czasu?’

Nasze wydarzenia rozpoczynamy od rozgrzewki –  inspirującego power speech .

W tym roku będziemy mieli okazję wysłuchać Karolinę Adamską-Woźniak – wolontariuszkę z pasji. Pasjonatka pomagania i dostrzegania świata poza czubkiem własnego nosa. W Fundacji Mam Marzenie od 15 lat spełnia marzenia chorych dzieci, a od 5 lat pełni w fundacji także zaszczytną społeczną rolę prezeski. Uwielbia i ceni szczerość i odwagę, szczególnie tę w rozmowach. Zawodowo związana z korporacją Johnson&Johnson Poland Sp. z o.o. Rodzinnie tworzy z mężem i dziećmi rodzinę patchworkową. Jest mamą Heleny i Gustawa oraz macochą dla Jagny i Olka. Marzy jej się, by odczarować słowo macocha i napisać bajkę, w której macocha będzie postacią pozytywną.

Tematem, który Karolina wybrała dla nas w tym roku jest CZAS…

Czy wiesz, że doba każdego z nas trwa tyle samo? To chyba jedyna sprawiedliwość i równość na świecie. A czy wiesz, że jedni, mając do dyspozycji 24 godziny każdego dnia, tworzą w tym czasie filmy, piszą książki, zdobywają nagrody Nobla czy zwiedzają świat, a drudzy kładą się codziennie spać z myślą, że zrobią to wszystko jutro? A Ty, co robisz ze swoimi 24 godzinami każdego dnia? Jak często używasz stwierdzenia „nie mam czasu”? Żyjesz świadomie czy życie się Tobie przytrafia? Karolina opowie o  swoim sposobie na gospodarowanie czasem, dzięki któremu może pracować, prowadzić fundację i wychowywać czworo dzieci, nie zaniedbując przy tym swojego zdrowia czy kontaktów z bliskimi. Przypomni nam, że jedyne, co jest nam dane to tu i teraz i sprawdzi jak Nam z tym.

Więcej o Fundacji Mam Marzenie

Fundacja Mam Marzenie powstała 16 lat temu, by spełniać marzenia dzieci, które cierpią na choroby zagrażające ich życiu. W działalność fundacji zaangażowani są tylko wolontariusze, co oznacza, że nikt nie pobiera wynagrodzenia finansowego. Spełnianie marzeń chorych dzieci ma dać im siłę do walki o zdrowie oraz nadzieję na to, że spełni się też ich największe marzenie – bycie zdrowym. Wszystkie marzenia dzieci udaje się wolontariuszom pogrupować w cztery kategorie:

– chciałbym/chciałabym gdzieś pojechać, np. do Legolandu, Disneylandu, nad ciepłe morze, w góry

– chciałbym/chciałabym coś dostać, np. różowy zestaw przeciwdeszczowy, plac zabaw, autko na akumulator, telefon, gitarę

– chciałbym/chciałabym się kimś stać, np. księżniczką, policjantem, chorurgiem aktorką, strażakiem

– chciałbym/chciałabym się z kimś spotkać, np. z Robertem Lewandowskim czy Małgosią Kożuchowską

Fundacja Mam Marzenie spełniła już ponad osiem tysięcy marzeń chorych dzieci. Zapraszamy na stronę fundacji.

Do zobaczenia!