Mentoring Walk
Zdjęcie uczestników Poznań Mentoring Walk

Pierwsza edycja Poznań Mentoring Walk za nami

W niedzielę, 8 października 2017, odbył się po raz pierwszy – Poznań Mentoring Walk.

Do udziału w pierwszej edycji zaprosiliśmy 20 par Mentor – Mentee, wywodzących się z przeróżnych branż i środowisk. Ta różnorodność stanowiła o sile i niesamowitej dynamice grupy uczestników. Wydarzenie otworzyły wystąpienia – organizacji Vital Voices oraz organizatora, a następnie wysłuchaliśmy mowy motywacyjnej w wykonaniu Agnieszki Marudy-Sperczak.

Jeśli nasze uczestniczki nie były pewne, czy Poznań Mentoring Walk to miejsce dla nich, po wystąpieniu Agnieszki przekonały się, że znalazły się w idealnym miejscu, jeśli tylko mają odwagę zadać sobie pytanie:

Dokąd idą? Gdzie zmierzają w swojej karierze zawodowej?

Rynn Rysuje dla Poznań Mentoring Walk

Po części oficjalnej zaprosiliśmy pary, mimo jesiennej aury, na spacer po okolicy. Wiele par mentoringowych udało się do pobliskiego parku – na Cytadelę. W trakcie spaceru mentor poznawał i analizował potrzeby rozwojowe mentee, a następnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem ze wskazanych obszarów. Z drugiej strony, mentee wniosły świeżą perspektywę do przemyśleń mentora.

 

Spacer podczas Poznań Mentoring Walk

Całość wydarzenia uświetnił występ Nicole Kulesza, która swoim magicznym głosem zahipnotyzowała zebranych. Dobór piosenek nawiązywał do koncepcji spotkania – inspirowały do dalszego działania i dodawały wiary we własne siły!

Na twarzach zebranych można było zobaczyć uśmiechy, ale też… łzy wzruszenia.


 

Na sam koniec mentee wzięły udział w warsztatach pod tytułem „Rozwijanie swojej roli w oparciu o swoje mocne strony”, które poprowadziła Anna Gruszecka z Talent Diversity. Metodologia FRIS, na której opierały się zajęcia, opisuje nasz sposób myślenia oraz działania. Dzięki temu możemy wykorzystać nasze naturalne predyspozycje wykonując powierzone nam obowiązki i zadania. Uczestniczki warsztatów oprócz poznania jaki typ reprezentują, poznały też jak efektywnie i skutecznie komunikować się z osobami, które reprezentują inny typ niż one i jak przełożyć to na jak bardziej skuteczną pracę zespołu.


Organizacji pierwszej edycji podjęła się firma GSK, przy wsparciu wielu firm z naszego regionu (m.in. DFDS, GFT, Rockwool, Allegro). Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym Miasta Poznań, Vital Voices, GlobeGroup oraz patronatem medialnym: MADAME, WTK oraz portalu ePoznań. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy!
Wydarzenie spotkało się z zainteresowaniem, które przerosło nasze oczekiwania. Po zakończeniu otrzymaliśmy mnóstwo podziękowań i gratulacji. Spływa do nas wiele zapytań o plany na przyszłość. Dlatego już teraz pracujemy nad drugą, wiosenną edycją Poznań Mentoring Walk!

Do następnego Poznań Mentoring Walk

Jeśli nie chcesz, aby ominęły Cię informacje o naszych planach, zapisz się do naszego newslettera!