Mentoring Walk
Poznań Mentoring Walk 2018

Poznań Mentoring Walk: druga edycja za nami

W niedzielę, 15 kwietnia 2018, odbyła się kolejna edycja naszego wydarzenia – Poznań Mentoring Walk. W zeszłym roku sukcesem było uczestnictwo 20 par mentor – mentee, w tym roku udało nam się podwoić tę liczbę i w wydarzeniu wzięły udział 74 osoby!

#dobrowraca Niesamowicie energetyczne spotkanie i to wcale nie z powodu słońca! Okazja do spotkania mądrych osób, które nadal stawiają sobie pytania i poszukują na nie odpowiedzi.
(Mentorka, Alina Wojna)

Wiosna!

Wiosenna edycja Poznań Mentoring Walk przeniosła się do wyjątkowego miejsca – Urzędu Miasta Poznania, w okolice Starego Rynku. Rozpoczęliśmy od wystąpienia Olgi Kozierowskiej, założycielki fundacji Sukcesu Pisanego Szminką pod tytułem Mój przyjaciel kryzys. Czyli o tym jak przechodzić od wyzwania do wyzwania bez utraty entuzjazmu.

Cenne doświadczenie, sporo wskazówek, teraz tylko działać i czekać na efekty (Mentee, Renata Langner)

Design! … thinking

Następnie, uczestnicy Poznań Mentoring Walk wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez Edytę Paul Design Thinking: etap empatyzacji. Każda z par miała okazję także zostawić swój wpis w księdze gości oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia. Wspólny lunch był z kolei świetną okazją do networkingu. Na koniec uczestnicy wysłuchali inspirującego koncertu Sabatu Trio.

Wolontariusze

Do ogromnego sukcesu tegorocznej edycji przyczyniło się wiele osób oraz organizacji. To oni połączyli siły, by dostrzegać potencjał w ludziach i pokazywać im możliwie różne drogi do osiągnięcia poczucia spełnienia w życiu. Celem wydarzenia jest inwestowanie w kapitał ludzki. Dzielenie się dobrą ideą, doświadczeniem życiowym i wiedzą to czasami największa rzecz, jaką można podarować drugiej osobie bezinteresownie.

Genialna wymiana wiedzy w obie strony (Mentor, Łukasz Kwaśniewski)

Poznań Mentoring Walk i społeczna odpowiedzialność

Tym razem założyliśmy sobie dodatkowy cel – wesprzeć charytatywnie Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Chybach. Aby to się udało, potrzebowaliśmy uzbierać w sumie 100 000 kroków podczas akcji Spacerujesz? Pomagasz!. Wiosenna pogoda zachęcała do długich spacerów, a szczytny cel sprawił, że założony wynik został osiągnięty, a nawet… zwiększony kilkukrotnie! Dzięki temu będziemy mogli zorganizować wolontariat kompetencyjny dla podopiecznych i także z nimi podzielić się posiadaną wiedzą, doświadczeniem oraz umiejętnościami.

Cudowne spotkanie, fantastyczny i bardzo merytoryczny Mentor! (Mentee, Kasia Banasiak)

Ten dzień nie udałby się także bez niezwykłych wolontariuszy – PMW Gangu. To oni byli gotowi w każdej chwili do pomocy i wnosili jeszcze więcej pozytywnej energii. Dziękujemy!

Dzięki Wam poznałam fantastyczną osobę! (Joanna Grzegorzewska)

Poznań Mentoring Walk 2018 - PMW Gang

W ramach projektu PMW „Mentoringowe Wtorki” uchwyciliśmy emocje bezpośrednio po wydarzeniu w inspirującym wywiadzie z mentorką PMW

 

Pozdrawiamy serdecznie,
Do zobaczenia za rok.
Zespół PMW